Učit se učit...

19. prosince 2012 v 15:00 | Eve |  Unclassified
Nedávno jsme se ve škole bavili s paní učitelkou, jak se máme učit, rozhodla jsem se vám tu sepsat o tom článek a doufám, že vám bude prospěšný, já jsem se dozvěděla z přdnášky mnoho věcí, které jsem nevěděla.
Během učení by se nemělo zapomenout:
- pravidelně větrat
- dělat si přestávky
- den před zkouškou se dobře vyspat
- nejlépe se učit odpoledne a dopoledne, mozek je nejopočatější a bude se ti učit lépe než večer

Čtení:
Stejně jako u psaní, číst furt dokola a dokola a dokola... i tuto metodu mám ověřenou. Jelikož mám fotografickou paměť, tak tuto metodu i ráda využívám společně s mluvením.


Psaní:
Jeden ze způsobů se psaní, například u slovíček do jazyku, musím uznat, že ldyž už jsem úplně v koncích, tak mi tato metoda pomáhá. Pokud se chcete takto učit například biologii, tak to neopisujte celé, ale udělejte si pouze výtažek z textu, to vám doporučuji i u jiných typů učení, je jednodušší si pamatovat věci v bodech než ve větách. A při testu zvládnete z těchto bodů udělat větu.


Mluvením:
Také pomáhá mnoha lidem si danou látku říkal na hlas, já to tak dělám napříkla u básniček. Když si ji říkáme, tak vlastně si ji lépe zapamatujeme, protože ji "slyšíme".


Udělat "přednášku" mámě:
Jak si ověřit jestli danou látku opravdu umíme? Předpokládá se, že danou látku člověk umí v tu chvíli, kdy ji dokáže vysvětlit někomu jinému, když nikdo není doma, tak si vezmu papír a vysvětlím ji na papír, pak si to zkontroluji.

Učení se ve skupině může být zábava a bývá také účinnější než studium o samotě
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama