Obočí

13. ledna 2013 v 21:00 | Eve |  Body, hair...care

Pokud se snažíš dbát o svůj obličej, nikdy bys neměla zapomenouz na úpravu obočí. Často je totiž tato drobnost důležitější než make-up. Dokáže nám dodat úplně jiný vzhled, dotvarovat oči a změnit celkový pohled.


Tvar?

Vezmi si do ruky dvě tužky, jednu přilož k okraji nosu směrem přes vnitřní koutek oka nahoru. Zde je začátek obočí. A nyní konec obočí. Přilož tužku opět k nosu, ale směřuj ji přes vnější koutek oka. Výhodné je sledovat přirozený tvar obočí a vytrhat chloupky, které jsou po okrajích a řídké. Trend současné doby má v oblibě hlavně přirozený tvar a celkově přirozené, jen lehce vytrhané obočí, úzké linky už se nenosí.


Trhání a jak zmírnit bolest...

Chloupky v obočí se vytrhávájí ve směru jejich růstu, odspodu, s chloupkem pevně uchopeným a prudkým pohybem. Méně to bolí.
Bolestivost také může ztlumit zchlazení obočí například obkladem z ledu. Lépe se také chloupky uvolňují například po koupeli, protože je pokožka změklá. Také je zde možnost napařování. Napařováním se rozšiřují póry a chloupky jdou lépe ven.

K ruce vem i zrcátko a vše prováděj nejlépe na denním světle, abys viděla, jak to vypadá "ve skutečnosti". Pokud si můžeš vybrat, zvol zrcátko zvětšovací, se kterým na chloupky lépe uvidíš.
Až vytrháš pár chloupků, vždy se na sebe podívej do zrcadla, abys viděla, že jsi to nepřehnala nebo nezkazila tvar.

Přežila jsi trhání?

Po samotném trhání může být pokožka hodně podrážděná nebo začervenalá. Většinou se na toto použije pleťová voda, ale pokud je to ohdně zarudlé a podrážděné, tak zkus na to obklad z aloe vera, když nemáš po ruce aloe vera, tak to prostě zchlaď, mně to pomáhá. Po vytrhání by ses něměla hnedka malovat.

Do salónu?

Klidně, vytrhání obočí stojí podle hustoty v rozmezí od 50 do 200,-Kč a výhodou je, že kosmetička pozná, jaký tvar ti bude slušet.

Barvení

Obočí si můžeš také barvit. Dobarvení tužkou musí být lehké, aby bylo spíše neznatelné. A ideální je barvení barvou na obočí, což je možnost, jak sladit barvu svého obočí a barvu vlasů. Barvení barvou bych pro jistotu nechala na kosmetičce, není to drahé, stojí to asi tolik co trhání a výsledek je skvělý.

Např. takové krásné obočí má i modelka Cara Delevingne


Tady je zase příklad jak tvar obočí může změnit člověka

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama