Lupy, jak na ně?

8. února 2013 v 15:13 | Eve |  Body, hair...care
Pokud trpíš lupy, tak sama víš jak trapná záležitost to v dnešní době může být, ale lupy trpí přez polovina populace, čím je to? Jak omezit výskyt lupů?Proč se objevují?

Většinou se lupy začínají objevovat když používáte špatný přípravek, např. šampon, nebo pokud si špatně vymyjete šampon, čímž odstartujete nepříjemné svědění hlavy. Když budete pokožku škrábat, tak se budou staré částečky pokožky odlupovat = lupy. Dalšími faktory mohou být hormony, dietní chyby, stres...


První pomoc

Pokud jsi zkusila vymýt šampon, ale nezabralo, tak by jsi možná měla vyměnit přípravek. Můžeš si klidně koupit speciální proti lupům, většinou nejsou o moc dražší, je zde možnost, že bude levnější než tvůj dosavadní přípravek. Neočekávej, že hnedka po prvním umytí ti zmizí lupy! Většinou je třeba 5-8 umytí, více by jsi měla zjistit na zadní etiketě přípravku. Většinu těchto přípravků najdeš v lékárně a v dnešní době už i v drogerii či v supermarketu.

Nepomohla ani první pomoc?

Lupy mohou vznikat i ze špatného barvení vlasů. Pokud si barvíš sama doma vlasy, tak to možná děláš špatně. Jelikož špatná aplikace barvy ti může vysušit pokožku a ta se začne pomalinku loupat. Raději si v tomto případě zavolej o pomoc mámu, která má zkušenosti s barvením vlasů, nebo si zajdi ke kadeřníkovi.

Když už nic nezabírá

V tomto případě doporučuji navštívit kadeřníka a svěřit se mu s tímto problémem, může ti pomoct. Nebo navštiv lékaře, může ti napsat recept na nějaký speciální šampon, či ti může pomoct jinak. Každopádně se nestyď, lupy trpí polovina lidské populace.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tinka Tinka | Web | 16. dubna 2014 v 11:17 | Reagovat

Přesně tak, důležité je se nestydět a řešit to. Když ne na vlastní pěst, tak skrze odborníky - lékaře, kadeřníky, nebo poradí i v lékárně. Můj tip je konopný šampon :)

2 Lupy blee Lupy blee | Web | 24. května 2017 v 10:47 | Reagovat

Konopný šampon je fajn prý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama